UUDIS: NÜÜD SAAB MEIE SALONGIS TEHA KA NÄOHOOLDUSI!

Juuksur

Paljud inimesed arvavad, et juuksur tähendab vaid juuste lõikamist, värvimist või soengu tegemist. Tegelikult sõltub see  eriala palju  ka koostööst ning usaldusest kliendi ja juuksuri vahel. Esimese juuksurikülastuse ajal tutvub juuksur klliendi juuste eripäraga, juuste tervisliku seisundiga, eelnevate keemiliste töötluste eripäradega. 

 Oma  pikaajalise juuksuri kogemuse juures oleme tihti puutunud kokku samade küsimuste ja probleemidega, mis klientidele küsimusi ja muret valmistavad.  Siin mõned korduma kippuvad küsimused: 

  • Kui tihti tuleks teha juukselõikust?
Juuksuris käimise tihedust pole kindlalt reglementeeritud. See sõltub enamasti inimese juuksetüübist ja eelnevalt sooritatud keemilistest protseduuridest. Samuti sellest,mis on selle lõikuse eesmärk. Tihtipeale tahetakse, et juuksed ikka pikemaks ja pikemaks kasvaksid, ei raatsita neid lõigata, kartes, et  siis lõigatakse maha raskesti kasvatatud sentimeetrid. Tõde peitub tihti aga kusagil vahepeal. Paljudel juhtudel on juuksed keemilisest töötlusest nii katki, et juuksekarvas on häiritud normaalne elutegevus. Seetõttu on oht, et juuksed hakkavad murduma ning ilma tervendava lõikuseta pikaks nad ei kasvagi. Optimaalne lõikamise sagedus võiks sellisel juhul olla iga paari kuu tagant.
Lühikesed soengusse lõigatud juuste puhul tuleks lõikust värskendamas käia just nii tihti kui peeglisse vaadates tulemus enam ei rahulda.

  • Kuidas peaks oma juukseid hooldama. Millist šampooni ja palsamit peaks kasutama
Šampoon tuleb valida vastavalt peanaha seisundile ja juukse tüübile. Palsamit pannakse vaid juuste otstele ning vastavalt sellele, millist hooldust vajavad juuste otsad. Arvestama peab sellega, et  kõik niisutavad tooted muudavad juuksed natuke raskemaks ja siluvad juust. Ravišampooniga tuleks pead peasa kaks korda:esimene pesukord eemaldab peanahalt rasu ning mustues ning seejärel järgmise pesukorraga pääsevad raviained paremini mõjule.
  • Miks ei saa juba eelnevalt värvitud juukseid värviga heledamaks teha
Püsivärvimise puhul kinnituvad kunstlikud värvipigmendid tihedalt enda pigmendi vahele. Isegi siis, kui värv tundub olevat maha kulunud, on siiski need pigmendid seal olemas. Kui lisada heledamat kunstlikku pigmenti,siis peroksiid toob ka tumedama pigmendi välja ning jääb siiski optiliselt nähtav tumedam tulemus.
  • Miks ei soovitata kasutada poetooteid.
Professionaalsetes juuksehooldustoodetes on kasutatud naturaalsemaid , kallimaid komponenente ning nad tekitavad reeglina vähem ärritusi ja probleeme peanahaga. Ammoniaaki on poest ostetud juuksevärvides tunduvalt rohekm kui professionaalsetes toodetes .Professionaalsetes toodetes  on välistatud ka organismile kahjulike toodete kasutamine. Vahel juhtub,et klient võtab juuksurisse tulle kaasa enda värvi. Sel juhul ei  kanna juuksur vastutust värvimise tulemuse eest.
  • Mis vahe on kergvärvimisel ning püsivärvimisel
Püsivärvid sisaldavad ammoniaaki, mis avavad juust ning värvipigmendid kinnituvad sügavale juukse sisemusse loomulike pigmentide vahele. Kergvärvimise puhul jäävad pigmendid kinni vaid juuste pealmise kihi soomuse vahele, mistõttu kulub värvitulemus pesukordadega maha. Kergvärviga ei ole võimalik juukseid heledamaks saada.

Juuksurisse tulles peaks Tähelepanu pöörama ka järgnevatele asjaoludele:

  • Pidulikku soengut pikkadesse juustesse on kõige sobivam teha eelneval päeval pestud juustesse. Siis jääb tulemus kõige parem.
  • Kui lõigata juukseid ilma eelneva pesuta, siis ei pruugi tulemus jääda perfektne, kuna juuksed on endiselt kooldunud eelneva soengu järgi ning korduvalt märjaks tehtud pea hilisem föönitamine stimuleerib ülemäära rasunäärmeid  ning juuksed võivad muutuda rasuseks.
  • Lapsi võib tuua juuksurisse olenemata vanusest, kuid laps peab olema valmis juuste lõikuseks. Lapse tahte vastaselt ei tohi juuksurisse tulla, kuna see võib mõjutada lapse edasisi juuksurikülastusi ja arvamust selles teemas.
  • Heledate juuste järelkasvu värvimise puhul soovitame seda teha mitte harvemini kui kord kuus (järelkasv 1 cm umbes). See tagab värvitulemuse ühtluse. Ning peanaha soojus aitab kaasa ka võimalikult heleda värvi tekkele.
teksti autor: Getlin Luik